Objawy - pneumokoki

Pneumokoki

objawy.org.pl

Tytuł:   PNEUMOKOKI-szczepic czy nie ?
Autor:  
23.3.2010, 14:52
Mam dylemat, bo mialam dzis szczepic moja 4 latke na pneumokoki- PREVENALEM, ale nie dopuscila nas pediatra, bo mala troszke kaszle, choc z pytan pediatry i rozmowy wywnioskowalam, zeby w ogole nie szczepic, co sadzicie i co radzicie i czy bylyscie w podobnej sytucji, oraz WAZNE jaka szczepionka szczepilyscie dzieci? Dodam ze mala od wrzesnia idzie do przedszkola i juz niektore dzieci(starszych kolezanek) zarazily sie pneumo, a nawet gronkowcem

Autor:  
23.3.2010, 14:52
Czemu nie szczepić? Jak można, to co Ci szkodzi? Jak nie zaszczepisz dziecka to może dostać zapalenia opon mózgowych i umrzeć. Nawet reklamowali w kółko tę szczepionkę w radiu a Światowa Organizacja Zdrowia z tego co pamiętam również apelowała... Nie widzę problemu w zrobieniu jednego zastrzyku. Dzieci tego nie lubią, ale niezaszczepienie może mieć straszne konsekwencje w przyszłości...

Autor:  
23.3.2010, 14:53
tak oczywiscie, ale z opini pediatry, gorsze sa skutki uboczne, a szczepionka i tak w 100% nie chroni dziecka, a kosztuje 290 zl dodazm ze jest jeszcze jedna za 1800 zl i pneumo 23 za 56 zl ale ona ma nizszy zakres dzialania(obejmuje mniej szczepow bakterii)

Autor:  beata
27.8.2010, 13:35
a a jkie moga byc skutki uboczne tej szczepionki?

Autor:  beata
1.9.2010, 21:48
a jakie mogo byc skutki uboczne

Autor:  
10.1.2011, 22:31
Witam, 4 stycznia 2011 zaszczepiłam 3-miesieczną córkę Synflorixem. 4 godziny później mała dostała drgawek i gorączki 39 st. Oczywiście wylądowałyśmy w szpitalu, od tamtej pory zauważyłam u niej wzmożone napięcie mięśniowe, bywa że podczas snu pręży się i wygina w \"rogalik\", czego przedtem nie było... Jestem załąmana, żałuję, że ją zaszczepiłam, wyleczyłam się też ze szczepienia małej \"na wszystko\", dostanie tylko to, co musi.

Autor:  01.02.2011
1.2.2011, 12:42
radzę jak najszybciej zgłosić się z małą do specjalisty rehabilitacji, takie powikłania po szczepieniach są bardzo groźne,

Autor:  Karolina
27.5.2011, 17:14
Moja coreczka ma 4miesiace i zastanawiam sie czy mam ja zaszczepic??

Autor:  Alicja
5.7.2011, 08:24
My jutro z nasza 3miesieczna coreczka na kolejne szczepienie i zastanawiam sie czy szczepic na te pneumokoki starszy syn nie był szczepiony), przez te reklamy w tv człowiek wariuje

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest kwadratowe: koło czy kwadrat?

Pozostałe tematy: